Май
17

Як захиститись від кражі контенту

Приємно, коли інші блоґґери посилаються на тебе, обговорюють і цитують твої пости. Це підігріває власне его блоґґера, яке завжди є стимулом до подальшої праці. Інша справа, коли твої пости копіюють повністю, при цьому “абсолютно випадково” “забувають” поставити копірайт. Чи ставлять копіпастінг на автомат — сплоґґери та інші умільці. У цій статті я спробую розібратись, як з цим боротися, та й взагалі, чи варто…

Частина 1. Хто краде?

Зазвичай тирять контент ті, хто хоче на ньому заробити. Перш за все, це так звані сплоґґери — люди, які тягнуть фіди з інших блоґів для публікації матеріалів у своєму. В основному процес автоматизований, але зустрічається і ручний копіпастинґ. Посилання на оригінал, скоріш за все, присутнє. В Україні сплоґґери практично відсутні (певно, наша блоґосфера ще надто молода), однак у нашого східного сусіда вони процвітають.

Ще одна категорія контентокрадунів (о Боже, оце завернув 🙂 ) — це молоді блоґґери, поки що нікому невідомі, але дуже амбітні — будь-якими засобами вони хочуть привернути увагу до своїх блоґів. Вони ще дуже погано розуміють, що така поведінка відіб’ється рано чи пізно на їх репутації, яка фактично регулює взаємовідносини у блоґосфері. Часто вони “пишуть” анонімно, ховаючись під різноманітними ніками (часто дуже безглуздими — знаю з власного досвіду). І що найцікавіше (і дуже образливе вам) — вни ставлять на ваших статтях свій копірайт!

Ще один вид крадіжки — передрук постів з англійських блоґів. А й дійсно — чого хвилюватися? Буржуї — вони й в Африці буржуї, хрєн до нас дотягнуться! Тільки от деякі кмітливі читачі блоґу можуть й натякнути, що недобре присвоювати своє — не при комунізмі живемо усе-таки.

Частина 2. Навіщо крадуть?

Як це не дивно, але блоґґінґ сам підштовхує до крадіжок. Ось тобі блоґ, пиши, що захочеш! А що писати? 🙂 У панічних думках народжується єдиний легкий спосіб… Але тут ще й береться до уваги й становище блоґґера. В автономних блоґах крадіжки контенту зустрічаються рідше, а от на блоґ-сервісах крадіжки просто процвітають, через що періодично то там, то тут вибухають невеличкі локальні конфліктики, які, як правило, закінчуються нічим.

Частина 3. Добре чи погано?

З одного боку, сам факт крадіжки свідчить про популярність блоґу і якість контенту. Щоправда, доволі часто сплоґґерам начхати, що красти. Навіть ваш запис про те, що вам сьогодні погано, може потрапити у ще один сплоґ (і в мене таке було, і навіть у Сашка). А все тому, що для них не важливі читачі. Головна їхня ціль — пошукові системи!

Але навіть у поганих випадках бувають гарні наслідки. Плюсом для вас є те, що ви отримуєте велику кількість посилань на себе в сплоґах. Відповідно до вищесказаного, ваші SEO-показники зростають! Та знову ж, сплоґи рідко потрапляють в індекси того ж Яндекса чи Technorati, тому в авторитетності блоґ не збільшиться, але SEO-покращення буде помітне неозброєим оком.

Частина 4. Основні фактори на користь крадіжки.

  • Популярність блоґу;
  • Анонімність автора контенту;
  • Сумнівне походження контенту;
  • Якість контенту;
  • Популярність тематики;
  • Вартість ключових слів, пов’язаних з постом.

Частина 5. Як захиститися?

Відоме прислів’я “Беруть те, що погано лежить” чудово підходить в цьому випадку. Розглянемо заходи захисту…

  1. Ставте в тексті поста посилання на себе. Це, може, й не відлякає сплоґґерів, одначе пом’якшить наслідки. Крім посилання, можна також згадувати назву свого блоґу. Наприклад: “У попередніх записах FRESHman’a…” Ще можете додавати до кожного поста свій копірайт. На сайті це може й буде виглядати негарно, однак в RSS воно також потрапить 🙂
  2. Навіть короткі правила використання інформації відлякають більшість сплоґґерів. Не полінуйтесь створити на блозі окрему сторіночку, на якій опишіть правила використання інформації, розміщеної на блозі. Не зайвим буде і підключення ліцензії Creative Commons (хоча як показує практика, вона мало чим допомогає у наших реаліях).
  3. І останнє. Не бійтеся наябєднічати Яндексу про сплоґ. Зазвичай Яндекс зацікавлений в чистоті своєї видачі, тому реагує на такі скарги оперативно.

А головне — пишіть! І нехай ніякі сплоґґери не зіб’ють над головою блоґґерську музу 🙂

Раздел: Лікнеп, НастановиКомментарии закрыты.