Май
06

Фіди і з чим їх їдять

Як не дивно, хоч технологія RSS була розроблена ще в 1999 році, все ж ще досі ми не можемо ґрунтовно її описати. Хоч для багатьох блоґерів фіди — це звична річ, все ж велика кількість людей не користуються або просто ігнорують дану технологію.

Формат RSS спеціально розроблено для того, щоб користувачі могли б легко виділити та використати для себе логічно відокремлені блоки інформації, наприклад окремий пост із блоґу. Все надзвичайно просто і зручно — ви, використовуючи певний RSS-читач, підписуєтесь на певний блоґ, і, коли автор напише пост, ви через певний час отримуєте його в своєму читачі. Чому це зручно? Та тому, що ви просто завантажуєте читач і бачите, є на сайті оновлення, чи немає — так ви нічого не пропустите і водночас заощадите час.

Але зараз ми поговоримо про те, як ефективно використовувати свої ж фіди. На Заході популярний термін “промоушену фідів”, тобто їх самореклами, що дуже важливо, адже, коли на твій блоґ підпишуться, це збільшить його відвідуваність, адже, як я вже зазаначив, таким чином вашу писанину ніхто не пропустить і, можливо, якщо пост сподобався, людина, що підписалася, захоче прокоментувати.

Та повернемось до промоушену. Справа в тім, що часто посилання на фіди розташовані в футері, тобто знизу сторінки. Словом, їх просто не видно. Найкраще їх ставити якомога вище і, як я вже сказав, використовувати саморекламу — вони мають подобатись. Для цього можна використовувати кілька прийомів.

1. Використання яскравого символу RSS.

Мабуть усім відомий помаранчевий квадрат RSS. На початку він використовувався в браузері Firefox, а вже потім був прийнятий як “стандарт” в Опері, а пізніше і в інших оглядачах.

Яскрава помаранчева іконка, погодьтесь, таки привертає увагу.

2. Беджі

Також досить популярно використовувати так звані бежді, тобто кнопки, що дозволяють додати фід до визначеного читача. Одним із сервісів, що дозволяють створити кілька беджів — RSS Button Maker, а з допомогою вітчизняного сервісу Feeds.org.ua можна згенерувати кожну кнопку окремо. Той же самий Feeds.org.ua дозволяє поствити на сайт симпатичну помаранчеву кнопку, яка, при наведенні на неї курсора, розкривається і надає можливіть додати фід до одного з аж 18 рідерів!

3. Використання можливостей FeedBurner

Не скористатись даним сервісом — просто гріх. Він дозволяє створити копію вашого фіду з подальшими накрутками, а також з можливістю відстежування кількості підписників. Серед накруток, про які я говорив, можливість створювати ті ж самі беджі, додання до фіду можливості зберегти пост на del.icio.us, написати листа автору, себто вам, створити форму підписки, з допомогою якої читачі зможуть отримати оновлення на блозі по Email, та багато іншого… Пізніше сервіс ще буде розглянутий детальніше.

За допомогу у підготовці матеріалу дякуємо Бюро перекладів Київ

Раздел: Фіди | ФидыКомментарии закрыты.