Янв
19

Де б мені почати блоґ?

Перше питання, що постає перед потенційним блоґером: де б мені почати блоґ, себто який сервіс обрати? Наразі я хочу зробити огляд саме сервісів, що не потребують хостингу і зайвих витрат.

Мені особисто боляче дивитись на блоґи, склепані на LiveInternet.ru і подібних сервісах. Чому? Та тому, що хто захоче вводити чи запам’ятовувати адресу типу http://liveinternet.ru/users/ім’я_автора/ ? Це, по меншій мірі, не додає солідності. Тому я хочу розглянути саме ті сервіси, що надають піддомен (наприклад ім’я_автора.blogspot.com), інші ж можна розглянути наприкінці.

1. LiveJournal

Живий Журнал — це, ні для кого не секрет, найпопулярніший сервіс на теренах України і СНД. Скажу зразу, особисто мені він не подобається, але я постараюсь описати його позитивні і негативні сторони. Основна його позитивна сторона — це соціальність, себто можливість додавати друзів, наявність спільнот і таке інше. Як я вже сказав, ЖЖ користується величезна кількість наших співвітчизників, тому, у поєднанні з соціальною направленістю, це може давати величезний ефект — ріст відвідуваності, PR і тИЦ, кращі місця в рейтингу…

Але тут є одне “але”. І це “але” особисто для мене стало каменем спотикання. Я кажу про наявність реклами у безкоштовних аккаунтах, а якщо вибрати мінімальну пропозицію (тобто і безкоштовно, і без реклами), то дуже сильно урізаються можливості. Кому таке потрібно? Іншою негативною стороною ЖЖ виявляється низька швидкість завантаження сторінок. Звичайно, для кого як, але людям з повільним інтернет-з’єднанням слід на це звернути увагу. Тим не менше, в Живих Журналах є купа цікавої і корисної інформації, тому аккаунт на LiveJournal.com мати все ж слід — ану пригодиться.

2. Blogger

Цей же сервіс, що виходить під егідою Google, як на мене, просто лялечка. Я сам з нього починав і рекомендую спробувати кожному, особливо новачкам. Що найбільш радує, так це відсутність реклами. Її тут попросту нема і бути не може. Після оновлення сервісу минулого року, він став інтегрованим із аккаунтами Google чи Gmail, тобто для входу потрібно ввести свій Gmail логін і пароль. Якщо ви не маєте Gmail, обов’язково зайдіть і зареєструйтесь, тим більше зараз це можна зробити і без запрошення.

Blogger підходить як для новачків, так і для людей, що хочуть швидко створити блоґ і не тратити зайвий час, адже сервіс надзвичайно простий і зручний у користуванні. Єдиним його недоліком є замала соціальність і мала кількість українських користувачів, що для багатьох може стати каменем спотикання, адже велика кількість людей бажає одразу зафрендити півтисячі друзів і чекати коментарів на безглузді пости. Таким особам я б радив одразу йти на LiveJournal, LiveInternet чи Diary.ru, але якщо ви хочете просуватися і далі в блоґерській кар’єрі, слід перестати ставитись до блоґінгу, як до пустої публікації пустих думок — варто писати так, щоб тебе читали за те, що ти пишеш, а не за те, що ти чийсь френд.

3. Блоґи на основі порталів.

Майже кожен солідний портал старається вводити в себе сервіс блоґохостингу — тут і Bigmir)net, і Yandex.ru, проте, як на мене, нашої уваги заслуговує лише сервіс порталу Online.ua. Чому? По-перше сервіс доступний через UA-IX, по-друге вам надається домен ім’я.uol.ua, по-третє тішить відсутність банерів. Хоча взагалі обирати вам…

4. Блоґохостинги WordPress.

Двигунець WordPress зажив великої слави завдяки своїй гнучкості і простоті встановлення. І хоч основне його призначення — установка на хостинг, все ж існує ряд сервісів, що надають можливість створити свій WordPress-блоґ за кілька хвилин. Це, у першу чергу фірмовий WordPress.com. Ви отримуєте блоґ з доменом ім’я.wordpress.com, набором цікавих графічних тем і сайдбарних віджетів.

Відомий блоґер LaSet наразі розробляє ще один, вже український, WP-блоґохостинг — BLOG:NET.UA. І хоч ми ще не дочекалися його релізу, все ж в нього уже існує немало прихильників.

5. Півкраїни зафрендю!

Ось ми і дійшли до категорії соціальних сервісів. В сусудньому рунеті надзвичайно популярне слово “днєвнік”, яким вся ця соціальність і описується. Отож, соціальні блоґи зазвичай відрізняються від інших своєю потужною прив’язаністю до матінки соціальної мережі — тут і френди, і коменти, ахи, охи і пости в стилі “як я зламала каблук”… Проте все лише всередині мережі, де для повноцінного коментування і серфінгу слід мати аккаунт. Звичайно, LiveJournal теж можна віднести до цієї категорії, але він має більшу солідність, по меншій мірі в наших краях.

Також, як я вже казав на початку, адреси, які надають дані “блоґохостинги” все ж залишають бажати кращого. Та все ж, якщо ви зупинили вибір саме на ції категорії, LiveInternet і Diary.ru до ваших послуг.

Раздел: ДвигунціКомментарии закрыты.